Konferencja w sprawie  przyszłości Europy w SP1

     Dzisiaj miało miejsce niezwykłe wydarzenie w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie. Uczniowie klas VIII wraz z p. Lucyną Kufel debatowali o przyszłości Europy – o jej kierunkach rozwoju i udziale młodych obywateli UE w tym rozwoju. Zaszczycił nas swoją obecnością również przedstawiciel Europe Direct p. Bartosz Szczepaniak, który był współorganizatorem spotkania i głównym sponsorem. Rozmowy, dyskusje przebiegały w miłej atmosferze. Uczniowie dzielili się własnymi pomysłami, opiniami nt. przyszłości UE. Niewątpliwie młodzi obywatele - w tym nasi uczniowie odgrywają dziś  kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości Europy.

       Bardzo dziękujemy p. Bartoszowi za cenne wskazówki i edukację europejską w naszej szkole oraz za owoce, napoje i pizzę. Przy okazji spotkania p. Bartosz Szczepaniak  przekazał cenne nagrody dla uczniów, którzy brali udział w konkursach z okazji EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW.